Aksigorta A.Ş.                                                                                         


Bağlı Olduğu Grup
 

Aksigorta bir H.Ö Sabancı Holding Kuruluşudur.

Tarihçe
 

28 Nisan 1960 tarihinde idare merkezi Adana'da ve iş merkezi İstanbul'da olmak üzere, Sabancı Grubu şirketlerine hizmet vermek amacıyla kurulan Aksigorta A.Ş., bugün İstanbul 1, İstanbul 2, İstanbul 3, Kurumsal, İzmir, Adana, Ankara, Samsun,Bursa ve Antalya'daki on  Bölge Müdürlüğü,  Denizli, Diyarbakır ve Trabzon Temsilcilikleri, tüm yurda yayılmış 688 Akbank şubesi  ve 1.314 serbest acente ağıyla hayat-dışı branşlarda sürekli artan pazar payıyla lider sigorta şirketlerinden biridir.

20 Kasım 1961 yılında idare ve iş merkezlerini İstanbul İstiklal Caddesi'ndeki binasında birleştiren Aksigorta, 1970 yılında İzmir Bölge Müdürlüğünü ve daha sonra 1985 yılında Ankara, 1986 yılında da Adana Bölge Müdürlüklerini hizmete açmıştır.

1981 yılında banka sigortacılığına geçiş sağlanmıştır.

1983 yılında ise ilk kez online bağlantı ile poliçe tanzimi gerçekleştirilmiştir. Tüm Bölge Müdürlükleri 1989 yılında  online çalışmaya başlamıştır.

Aksigorta A.Ş. Kasım 1994'te son derece başarılı bir "halka arz" gerçekleştirmiştir ve şu an hisselerinin yaklaşık %38'i İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'nda işlem görmektedir.
         

Grup Şirketleri
 

AKBANK T.A.Ş 
AvivaSA
AkPortföy
AkYatırım
AkLease
 

Organizasyon Yapısı
 

Yurtiçi Bölgeleri
Genel Müdürlük-İstanbul
İstanbul 1.Bölge Müdürlüğü-Fındıklı
İstanbul 2.Bölge Müdürlüğü-Yeşilköy
İstanbul 3.Bölge Müdürlüğü-Kozyatağı
İstanbul Kurumsal Bölge Müdürlüğü-Fındıklı
Akdeniz Bölge Müdürlüğü
Karadeniz Bölge Müdürlüğü- Trabzon
Adana Bölge Müdürlüğü
Ankara Bölge Müdürlüğü
Bursa Bölge Müdürlüğü
Ege Bölge Müdürlüğü

Bölge Temsilcilikleri
Denizli Temsilciliği
Diyarbakır Temsilciliği
Karadeniz Temsilciliği
 

Vizyon - Misyon - Değerler

Misyonumuz; Toplumun sigorta bilincini artırarak, acentelerimiz kanalıyla tüm kurumsal ve bireysel müşterilere, en kaliteli ve yaygın hizmeti sunmak.
 

Değerlerimiz;

Müşteri Odaklılık, Yüksek Hizmet Kalitesi, Şeffaflık, Etik Değerler, Uzun vadede varolmak
 

Kalite Anlayışı

Aksigorta; güvenilirliği, dinamizmi, kalite yönetimi ve müşteri odaklı hizmet anlayışıyla sürekli gelişmeyi hedefleyen öncü bir şirkettir. Yoğun rekabetin yaşandığı sigorta sektöründe bizi zirveye taşıyan en değerli kaynağımız çalışanlarımızdır. İnsan Kaynakları Yönetimi; şirket kültürü ve ana değerleri çerçevesinde, tüm çalışanların katılımını sağlayan, işbirliğine ve sürekli iyileştirmeye dayalı bir sistem oluşturmayı ve Aksigorta'nın ana sermayesi olan çalışanların profesyonel ve kişisel gelişimlerini desteklemeyi amaçlar.

Ulaşım Bilgileri

Meclis-i Mebusan Cad. No:147 34427  Fındıklı /İSTANBUL
Telefon : (0212) 393 43 00
Faks : (0212) 334 39 00
www.aksigorta.com.tr