Arıcıoğlu Sigorta ile Sigortacılıkta A Kalite Hizmet Alın

ARICIOĞLU SİGORTA ARACILIK HİZM. LTD. ŞTİ.


2002 yılında kurulan ve sigorta sektöründe faaliyet göstermeye başlayan Arıcıoğlu Sigorta Aracılık Hizmetleri, kurulduğu günden bu yana 16 yıldır ihtiyaca yönelik doğru ürünü, doğru fiyatlama politikasıyla sizlere sunmaktadır.

Arıcıoğlu Sigorta, sektörde lider olan güçlü sigorta şirketlerinden Allianz Sigorta, Groupama Sigorta, Halk Sigorta, Mapfre Genel Sigorta, Ray Sigorta, Sompo Japan Sigorta, Neova Sigorta, Dubai Starr Sigorta, Doğa Sigorta, Unico Sigorta, Ergo Sigorta ve HDI Sigorta ile iş ortaklığı yapmaktadır. Şirketimiz, çalıştığı çok sayıda sigorta şirketi ile geliştirdiği işbirliği sayesinde, müşterilerine fiyat ve teminat kapsamı açısından en uygun sigorta çözümlerini sunmakta rekabet üstünlüğüne sahip bulunmaktadır. Tüm branşlarda hedeflerini büyüten acenteliğimiz, uzman kadrosuyla yenilikçi ve güvenilir, müşteri memnuniyetini ilke edinen, çözüm odaklı ve kalitede süreklilik anlayışı ile A kalite hizmet vermektedir.

Kurulduğumuz günden bugüne hizmet kalitemizden ödüm vermeyerek “ Hızlı, Kaliteli, Dürüst ve Güvenilir Sigorta ve Aracılık Hizmetleri ilkesi doğrultusunda faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz.

Arıcıoğlu Sigorta sektörde göstermiş olduğu başarılı faaliyetlerinden dolayı önde gelen sigorta şirketlerinden birçok ödüle de layık görülmüştür

Arıcıoğlu Sigorta olarak, kaza ve kayıp anlarında yeni bir umut için en kısa yolu sunuyoruz.

Arıcıoğlu Sigorta Uygulamaları

• Risk Yönetimi
• Sigorta Yönetimi
• Hasar Yönetimi

Risk Yönetimi


Arıcıoğlu Sigorta'nın konusunda deneyimli uzmanları, kurumların fiziksel değerlerini ve sorumluluklarını olası risklere karşı güvence altına almadan önce; risklerin tanımlanması ve analiz edilmesi, potansiyel hasarların değerlendirilmesi ve risklere karşı uygulanacak koruma yöntemlerinin belirlenmesi amacıyla çalışmalar yapmaktadır. Bu çalışma süresince ayrıca risklerin "iyileştirilmesi" ne yönelik öneri paketi hazırlanması ile birlikte sigorta uygulamalarına başlanmaktadır. 

Arıcıoğlu Sigorta, kurumlara yönelik hizmet yelpazesi içinde kurumda çalışan kişilerin can, mal varlıklarını ve sorumluluklarını da sigorta teminat kapsamı almak yönünde çalışmalar yapmaktadır.
 

Sigorta Yönetimi


Şirketimiz çalıştığı çok sayıda sigorta şirketi ve uluslararası broker ile geliştirdiği işbirliği ile,  kurumlara fiyat ve teminat kapsamı açısından en uygun sigorta çözümlerini sunmakta rekabet üstünlüğüne sahip bulunmaktadır.

Sigorta yönetimi, riske göre özel şartların belirlenmesi ve sigorta şirketi alternatifli teklif çalışmalarıyla başlatılmakta, teklifin onaylanmasından sonra ise, poliçelerin en kısa sürede teslim edilmesiyle devam etmektedir. Şirketimiz ayrıca hizmet verdiği kurumların sigorta dönemi içinde gelişen ihtiyaçlarını takip ederek sigorta çözümleri önermektedir. Sigorta dönemi sonunda ise gerek "risk yönetimi" ve gerekse "sigorta yönetimi" başlıkları altında belirtilen çalışmalar yeni sigorta dönemi için tekrarlanmaktadır.


Hasar Yönetimi


Hizmetimizin en önemli adımlarından biri olan "Hasar Yönetimi" çalışmalarımız,  "Risk ve Sigorta Yönetimi" çalışmalarımızın en başından doğru ve sağlıklı bir şekilde yapılmasıyla başarıya ulaşmaktadır. Risk gerçekleştiğinde şirketimizin hasar departmanı ile irtibata geçen müşterilerimiz, dosya açılması, ekspertiz çalışmalarının takip edilmesi, hasar evraklarının sigorta şirketine yönlendirilmesi, dosya takibi, tazminat ödeme takibi hizmetlerimizden faydalanarak, hasarlarını en kısa süre içerisinde tazmin etmektedirler.